Tradiční výlet na Pálavu – pozvánka

Zveme všechny žáky a jejich rodiče na pěší výlet na Pálavu, který se uskuteční v sobotu 7. května. Sraz bude v 9:00 hod. v zatopeném lomu na Janičově vrchu.

Mezi 9:00 – 10:00 se uskuteční terénní přednáška zoologa Ing. Romana Zajíčka, který poutavou formou prozradí řadu zajímavostí ze života plazů, ryb a obojživelníků. Výklad se bude týkat nejen organismů žijících v zatopeném lomu na Janičově vrchu, ale také těch, které se vyskytují v jiných částech ČR nebo v zahraničí. Přednášku bude doprovázet ukázka několika zvířat z jeho chovu.

Po přednášce budeme pokračovat pod vedením pracovníků CHKO Pálava přes Turold a Stolovou horu na Sirotčí hrádek nad Klentnicí. U fotbalového hřiště si nad ohněm opečeme dobroty z vlastních zásob. S sebou tedy dobrou dobrou náladu, občerstvení na cestu a něco chutného na opékání. 

Výletu se z organizačních důvodů mohou zúčastnit pouze děti s rodičovským doprovodem. Těšíme se na Vás!