Halloween

HAPPY HALLOWEEN

31. 10. se v anglicky mluvících zemí slaví svátek zemřelých, Halloween. V rámci výuky anglického jazyka jsme si pro děti 3.-5. tříd ZŠ Valtická připravily projektovou výuku na toto téma. Za zvuku písně tančících kostlivců jsme se všichni strašidelně oblékli a zatančili si. Ve smíšených týmech děti hledaly kvízové otázky na téma Halloween a hledaly správné odpovědi. Nakonec pomocí šifrovací tabulky vyluštily tajnou zprávu.

Všichni byly skvělí a Halloweenské veselí si na zahradě užily.

Kamila Foltýnová a Petra Hlaváčová

HALLOWEEN NA 1. STUPNI

V pondělí 30. října pro nás paní učitelky s panem učitelem připravili netradiční halloweenské dopoledne. I když opravdový Halloween je spíše o naskakování husí kůže, my jsme si ho náramně užili. Po příchodu do školy nás vítal pan školník a paní učitelky v čarodějných převlecích. Tento netradiční den jsme zahájili na školním hřišti radostným přivítáním všech čarodějů, kouzelnic, příšerek a zvířátek z obou budov naší školy. Čarodějný tanec nám pomohl překonat ranní chladnější teploty. Po rozdělení všech dětí od 3. do 5. třídy vyrazila postupně osmičlenná družstva na dobrodružnou cestu kolem Svatého kopečku. Společně jsme hledali správné odpovědi na záludné otázky a doplňovali postupně tajenku. Cíl cesty byl na druhém paloučku, kde byla připravena různá stanoviště. Všem se nakonec podařilo i s pomocí indícií tajenku vyluštit.  Mladší děti zůstaly na školní zahradě, která se proměnila k nepoznání. Plnily zde řadu zajímavých úkolů. Při zvládání sportovních soutěží i při vedení tajuplnými úkoly nám pomáhali starší spolužáci z VIII.A. Vyzkoušeli jsme si, že pokud si pomáháme, zvládneme vše mnohem lépe. Společná svačinka ve třídách se proměnila v příjemnou velkolepou hostinu všeho dobrého, co pro nás nachystaly paní kuchařky, paní učitelky i šikovné maminky. Sladkosti po splnění zábavných soutěží a her všem moc chutnaly.

Kouzelnické medaile a pamětní listy jsme si hrdě odnášely domů.

Také v rámci výuky anglického jazyka si pro nás připravily paní učitelky projektovou výuku na toto téma. Za zvuku písně tančících kostlivců jsme se všichni strašidelně oblékli a zatančili si. Ve smíšených týmech jsme pak hledali správné odpovědi na kvízové otázky na téma Halloween. Nakonec pomocí šifrovací tabulky jsme vyluštili tajnou zprávu.

Už se těšíme na další netradiční projektové vyučování. Všem, kteří pro nás tyto akce připravili, děkujeme.

Žáci V.A (budova Pavlovská)