Návštěva v knihovně

  • Rubriky příspěvkuAktuality

V rámci BŘEZNA – MĚSÍCE KNIHY se děti 3.B ze ZŠ Valtická Mikulov vydaly do Městské knihovny Mikulov, aby po dlouhé „covidové“ přestávce navázaly na tradiční spolupráci. Mile nás přivítala sama paní ředitelka Ilona Salajková, která se nám po celou dobu naší návštěvy intenzivně věnovala. Nejprve děti seznámila s režimem a chodem knihovny a po krátké besedě o knihách nás provedla všemi prostory a aktivitami, které pro své návštěvníky knihovna nabízí. Kromě abecedního řazení knih, jejich zapůjčování a možnost prolistovat některé oblíbené tituly si děti vyzkoušely také ovládání některých robotických hraček. Překvapivé byly také výrobky z 3D tiskárny….. i takové činnosti lze realizovat v naší mikulovské knihovně. Celou cestu zpět do školy jsme si měli s dětmi o čem povídat a už dnes se těšíme na příští posezení v knihovně třeba nad nějakou pěknou knihou.

Mgr. Dagmar Němcová, třídní učitelka