Atletický trojboj na Valtické

Pravidelný pohyb a sport je neodmyslitelnou součástí výuky na ZŠ Valtická Mikulov. Kromě lyžařských kurzů, plaveckého výcviku, turnajů ve fotbale, florbalu a vybíjené se děti každoročně koncem školního roku těší na atletický trojboj. V něm mají možnost sportovci obou budov Valtická i Pavlovská změřit síly v běhu na 50 m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Letos se všichni sešli na školním hřišti budovy Valtická v pátek 27. května. Premiéru měli naši nejmenší prvňáčci, kteří toto sportovní klání brali velmi zodpovědně a s obrovským nasazením se vrhli do jednotlivých disciplín, což bylo znát i na jejich výkonech. Starší žáci se pak utkali v kategoriích 2.-3. a 4.-5. třída. Ani oni nezaháleli a pilně celý rok trénovali pro co nejlepší výsledek. Na stupně vítězů se ale mohou postavit jen ti nejlepší a tím si zajistit postup do dalšího kola. Své sportovní výkony porovnali další týden, v pátek 3. června s dětmi ZŠ Hraničářů, kde se snažili také „zabodovat“ a zažít na vlastní kůži pocit vítězství. Ne každému se to však podařilo, a proto se i letos držíme sportovního hesla: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“.

Mgr. Dagmar Němcová