Předvánoční rozloučení

• Rubriky příspěvkuAktuality

Vánoce jsou pro všechny děti nejoblíbenějším svátkem roku. Atmosféra adventu dýchla na každého již při příchodu do budovy školy, kde jsme měli po celou dobu předvánočního času osvětlený nazdobený stromeček a po chodbách zněly tradiční české koledy.

Poslední den výuky v roce 2021 patřil ve všech třídách 1. stupně tradičním třídním besídkám, kterými jsme se se spolužáky a kamarády rozloučili před vánočními prázdninami. Celé dopoledne jsme si připomínaly vánoční zvyky a tradice nejen v Čechách, ale i v jiných zemích na světě. U adventního věnce s rozsvícenými čtyřmi svíčkami jsme pouštěli ořechové lodičky, rozkrojili jsme jablíčka, ukázali si jmelí, vánočku, vánoční cukroví a seznámili se se štědrovečerními pochutinami. Po zpěvu koledy nás čekalo rozdělování a rozbalování dárečků, ochutnávka dobrot od našich maminek a babiček a na závěr jsme si pustili vánoční příběh.

Poděkování patří nejen všem dětem za krásné dárečky pro své kamarády, ale také manželům Grůzovým za perníkové hvězdičky, kterými byly obdarovány všechny děti ve 3.B.