Halloweenské učení

• Rubriky příspěvkuAktuality

Podzimní měsíc listopad zahájila v pondělí 1. listopadu 3. B třída ZŠ Valtická Mikulov netradičně v duchu anglosaského lidového svátku Halloweenu, který se stal známým i v našich zemích. Děti přišly do školy po týdenních prázdninách patřičně odpočatí a oblečení ve strašidelných kostýmech naladěni na halloweenskou výuku.

Kromě seznámení s původem tohoto svátku jsme se naučili tematickou básničku a písničku o dýních. Zábavné pracovní listy, které vypracovávaly děti ve skupinách, jsme doplnili strašidelným počítáním a doplňováním na interaktivní tabuli. Místo vyřezávané dýně jsme tu papírovou rozstříhali a potom slepili jako puzzle. Ani se nám nechtělo věřit, že zvonek oznámil konec vyučování. Velké poděkování patří rodičům Davida Grůzy za halloweenské makronky a odměny pro děti.

Takové netradiční tematické vyučování se všem dětem moc líbilo a těší se na nové zážitky s kamarády.