Čteme pro radost, Čteme pro Kuře

• Rubriky příspěvkuAktuality

Podporujeme projekt Čteme pro Kuře organizovaný nadací Pomozte dětem.

Čteme pro Kuře je příležitost pro děti ze základních škol, kdy můžou přečíst knížku z nabídky Čtení pomáhá. Následně vyplní test, za který dostanou 50 Kč, které pak můžou věnovat na charitu, v tomto případě sbírku Pomozte dětem.

Přáním organizátorů je, aby děti v celé republice přečetly alespoň 2 000 knih. A tím přispěly společně úžasných 100 000 Kč na jiné děti, které to mají v životě o něco těžší. Zapojit se můžou děti ze základních škol až do 3. ledna 2022.

Co je sbírka Pomozte dětem?
Jedná se o charitativní projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize. Jestli Vám nic nepřipomíná název, určitě si vybavíte velké žluté Kuře s červenobílým záchranným kruhem, které je symbolem právě sbírky Pomozte dětem. Již 23 let sbírká pomáhá znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice.

Charitativní vánoční dárky
Pokud byste chtěli pořídit pro sebe, své děti nebo někoho blízkého hezký vánoční dárek s charitativním podtextem, určitě se podívejte eshop.pomoztedetem.cz.