/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická / Úspěchy v krajském kole recitační soutěže

Úspěchy v krajském kole recitační soutěže

Ve středu 23. dubna a ve čtvrtek 24. dubna 2014 proběhla ve středisku volného času Lužánkách, pracovišti Labyrint regionální přehlídka dětských recitátorů s názvem Dětská scéna 2014. Jedná se o krajské kolo recitační soutěže, ve kterém měla své zastoupení i naše škola, ZŠ Mikulov, Valtická 3.

Naše recitátorky a recitátoři se v obrovské konkurenci vůbec neztratili, spíše naopak. Téměř všichni úspěšní z oblastního kola konaného v Mikulově získali ocenění. Amálka Kmetová z první třídy v nulté kategorii ocenění za recitaci, Šimon Svoják ze III.B v I. kategorii cenu diváka a zazářila i Kateřina Dostálová ze VII.B v 3. věkové kategorii, neboť svým přesvědčivým výkonem získala na svou stranu diváky a také obdržela cenu diváka. Mezi recitátory se neztratil ani Ondřej Valů z IX.A, který také předvedl pěkný výkon. Všem recitátorům blahopřejme k jejich úspěchům a věříme, že i v příštím roce uslyšíme řadu pěkných textů či básní.

recitace

V letošním roce zazněly nejčastěji verše Jana Skácela, Josefa Kainara, Jana Nerudy či Jiřího Suchého a také texty např.

Malí recitátoři připravili všem přítomným i porotě velmi pěkný den plný poezie a textů či úryvků z textů a dokázali tak, že čeština je malebný a libozvučný jazyk.

Ivy Procházkové, Jaroslava Žáka, Karla Poláčka nebo Ireny Douskové.

Recitace krajské kolo v Brně (46)

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne