ZIMNÍ ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Na konci února jsme vyjeli my, žáci 2. – 5. třídy ZŠ Valtická Mikulov, na lyžařský výcvik do Špindlerova Mlýna. Ubytování a stravu nám poskytla horská chata Sedmidolí.

Na začátku někteří z nás stáli na lyžích poprvé, ale svou pílí jsme na konci výcviku lyžovali všichni. V úterý v rámci odpočinkového dne jsme si vyšli do centra Špindlerova Mlýna, kde byl pro všechny rozchod. Po něm jsme se vydali do aqualandu, který jsme si všichni užili.

Zpestření večerů na naší chatě nám zajistila soutěž v malování a programy pokojů. Poslední den pobytu nás čekal závěrečný slalom, po obědě karneval a večer diskotéka. Počasí nám celý týden přálo a myslím, že jsme si všichni užili lyžování a zimní radovánky. Bylo to super! Už se těšíme na příští rok.

David Šída, žák 5. B třídy ZŠ Valtická

Hory 2019

V neděli 10. 3. se žáci 2. stupně Základní školy Mikulov, Valtická 3 vydali na lyžařský kurz do Janských Lázní. Sraz účastníků proběhl v 9 hodin před budovou školy, poté jsme odjeli směr „zimní radovánky“. Odpoledne kolem 14. hodiny jsme byli na místě na chatě Idyla. Ubytovali jsme se a po vybalení věcí jsme vyrazili na procházku, která nám umožnila lépe poznat Janské Lázně. Následující den nás učitelé rozdělili do skupin podle úrovně jízdy na lyžích či snowboardech. Každý den jsme sjížděli svah zhruba pět hodin s přestávkou na oběd a poledním odpočinkem. Ve středu jsme jeli na výlet do nedaleké horské vesnice Pece pod Sněžkou. Jedna ze skupin jela skibusem, druhá na lyžích a snowboardech z Janských Lázní přes kopec. Čtvrtek byl běžný den jako každý jiný, ale večer pro nás vyučující připravili překvapení, a to diskotéku v nedaleké restauraci. I v pátek jsme se pobavili na diskotéce, ale to už u nás na chatě. V sobotu jsme se už pomalu vraceli do Mikulova, kam jsme dorazili v odpoledních hodinách. Hory jsme si všichni užili, nikdo se nevrátil zraněný. Všichni jsme se shodli na tom, že bychom na horách klidně ještě nějaký čas zůstali. Děkujeme mockrát paní učitelce Halamičkové za zprostředkování lyžařského výcviku i všem vyučujícím, kteří se o nás starali. Příští rok zase!

K. a V. Štyksovy, S. Vočková, K. Hudcová a K. Vlková, žákyně 8.A

foto- lyžařský výcvik (1)
foto- lyžařský výcvik (2)
foto- lyžařský výcvik (3)

Exkurze do Osvětimi

Ve středu 6. 3. 2019 jsme se vydali dvoupatrovým autobusem do Osvětimi. S lehkými obavami, ale v každém případě s velkým očekáváním jsme se vydali na exkurzi, o které jsme si už dlouho předem vyprávěli.

Cestou jsme si udělali několikrát přestávku, po čtyřech hodinách jsme dorazili na místo. Prošli jsme kontrolou a dostali sluchátka, díky nimž jsme měli spojení s průvodci. Ve dvou skupinách jsme procházeli koncentračním táborem, jeho budovami i vstupní branou s nápisem „Arbeit macht frei.“ Viděli jsme různé věci, které si s sebou lidé do KT přiváželi a které na místě zanechali i po své smrti. S husí kůží jsme poslouchali o smutných příbězích a sledovali, jak asi vypadal „život“ na tomto místě. Navštívili jsme i plynovou komoru, ve které lidé hrozným způsobem umírali.

Následně jsme se přemístili do druhé části tábora. Zde jsme viděli např. koleje, po kterých přijížděli lidé, jež rozdělovali na práci, či na smrt. Dále také stáje i věž, z níž jsme měli celý tábor jako na dlani.

Po této exkurzi jsme se vydali domů. S nejrůznějšími pocity jsme se loučili a přemítali v hlavě, co všechno se v historii mohlo udát. Kéž už nás nic podobného nepotká!

Děkujeme všem vyučujícím, kteří nás doprovodili, a paní učitelce Beátě Fabičovičové za organizaci celé exkurze.

Eva Korandová, Barbora Blahová, Blanka Vybíralová, žákyně VIII.B Základní školy Mikulov, Valtická 3

IMG_20190306_160050
IMG_20190306_143231
IMG_20190306_142626

POKOS – prezentační program Příprava Občanů K Obraně Státu Armády České republiky

27.2.2019 se konal na naší škole pro žáky 2. stupně prezentační program Armády České republiky POKOS - Příprava občanů k obraně státu. Program byl připraven pro žáky 6. AB a 7.AB a byl rozdělen do 2 bloků. 1. blok: - základní informace o AČR a o jejích činnostech - zkušenosti AČR v zahraničních misích

2. blok: - zdravotnická příprava - chemická ochrana

Z vojenské základny ve Vyškově přijelo 11 vojáků a jako názornou pomůcku přivezli kromě všech ochranných, záchranářských pomůcek a zbraní také vojenskou sanitku, kterou si mohli žáci prohlédnout na dvoře. Program probíhal ve třídách, kde se žáci rozdělili do 4 skupin, aby se postupně na všech stanovištích vystřídali. Největším překvapením celé akce byla účast České televize, která si naši školu vybrala do živého vysílání Dobrého rána, kde cca 10 minutovým vstupem představila tento program veřejnosti. Záznam z vysílání najdete zde:

Mediálně se tento program prezentuje především proto, že naše republika slaví 20 let výročí vstupu do NATO. Žáci 7.A zajistili hladký průběh natáčení a celý program si velmi užili.

Žáci si mohli vlastnoručně zkusit resuscitaci, obvazovou techniku, protichemické obleky a masky. Také si mohli na vlastní kůži nanést maskovací barvy a vyzkoušet různé podpůrné pomůcky. Dále žákům vojáci předvedli zbraně, různé dokumenty z misí a války v Afganistánu.

Akce měla u žáků velký úspěch, a to nejen proto, že mohli vyhrát různé věcné ceny a upomínkové předměty.

Zpracovala: Mgr. Krista Halamičková

POKOS (1)
POKOS (2)
POKOS (4)
POKOS (3)

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne