Dne 21.2 2019 navštívili žáci 8. tříd ZŠ Mikulov, Valtická firmu Gumotex v Břeclavi. Firma Gumotex vyrábí své produkty od roku 1950 a zaměřuje se na zpracování plastů a výrobků z gumy. Vyrábí nafukovací čluny a rafty, ale také speciální produkty pro záchranné systémy v krizových situacích – např. nafukovací stany, protipovodňové zábrany, dekontaminační sprchy, automobilové doplňky a sluneční clony. Ve firmě jsme viděli, jak se vyrábějí automobilové doplňky, zejména zmiňované sluneční clony a automobilové sedačky. Sledovat výrobu bylo pro nás velmi poučné a zajímavé. Po krátké přestávce jsme se přesunuli do firmy Racio.

Racio patří mezi největší výrobce pufovaných výrobků v Evropě a mezi nejznámější české značky zdravé výživy. Základní výrobní technologií využívanou pro zpracování většiny cereálních výrobků jak slaných, tak sladkých, je pufování. Ze zvlhčené pšenice a rýže dochází vlivem vysoké teploty a tlaku k nabobtnání zrn, odpaření vlhkosti a vytvarování chlebíčků.

Firma své výrobky s úspěchem vyváží na zahraniční trhy do celého světa. Export už tvoří více než polovinu obratu. Napomáhá tomu především rostoucí trh zdravé výživy a zájem spotřebitelů o zdravý životní styl. Práce na výrobním pásu a zejména v potravinářském průmyslu je náročná na hygienu i na práci zaměstnanců. Pro nás to byla nová zkušenost. Rádi bychom navštívili v rámci přípravy na volbu povolání další zajímavé firmy v našem regionu.

D. Noga, J. Jablonický, M. Popelář, P. Tichý (žáci 8. B)

8.AB- exkurze- Břeclav- Gumotex (1)
8.AB- exkurze- Břeclav- Gumotex (6)
8.AB- exkurze- Břeclav- Gumotex (3)

Valentýnská párty na Valtické

Na 14. 2. připadá svatý Valentýn, oblíbený svátek zamilovaných. My ze základní školy Valtické jsme si ho připomněli už v pátek 8. 2. před jarními prázdninami. Ten den totiž pořádal náš žákovský parlament párty, na kterou jsme dorazili naladěni vesele v červené a růžové barvě. Přinesli jsme si nejrůznější dobroty, soutěžilo se o nejlepší moučník, tančilo se a hrály zábavné hry. Ve fotokoutku jsme si pořídili vtipné snímky, které nám následně paní učitelka pouštěla na velké plátno. 1. místo v soutěži o nejlepší přinesený moučník získala Sára Sporová z 5.A. Ještě jednou gratulujeme a děkujeme všem za účast. I když nebyla tak hojná jako při podzimní akci, těšíme se na příští párty.

za žákovský parlament ZŠ Mikulov,Valtická 3 Nela Goišová,5.A

Co se zajímavého děje na škole.

Tip: sledujte také kalendář!

Po Ót St Thu So Ne