/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Zdravíme všechny z výpravy do podmořského světa. Zde najdete za každý den krátké informace a pár fotek. Mějte se v Mikulově moc hezky a nezapomeňte nám poslat pohled.

Aktuální adresa:

Rekreační středisko Drak

Jméno a příjmení dítěte

594 51 Křižanov

PONDĚLÍ

První den jsme z Mikulova zamířili třemi autobusy do ZOO v Brně. Cestou jsme potkali autobusy, které vezly děti z Valtické. Ty mířily na Macochu.

V ZOO jsme si prohlédli řadu zajímavých zvířat. Snědli svačiny, pohráli si na dětském hřišti a nakoupili suvenýry. O půl třetí vyrazily autobusy směr Křižanov. Přesně hodinu nám trvala cesta do rekreačního střediska. Ubytovali jsme se v chatách, povlékli si postele a trochu si pohráli kolem chatek. Na půl šestou nám paní kuchařky připravily večeři - přírodní kuřecí plátek s rýží. Moc nám chutnalo.

Večer jsme se sešli všichni na zahajovacím nástupu v nádherných kostýmech. Maminky a babičky a ... jsou úžasné. Moc děkujeme.

Příjemně unavení po náročném dnu jsme se postupně ukládali ke spánku. Krásně a tajemně nám svítil úplněk.

Pokračování zase zítra.

Těšte se.

Fotky z prvního dne zde.

ÚTERÝ

Někteří už se nemohli dočkat rána. Museli ale vydržet do budíčku, který byl o půl osmé. Po rozcvičce jsme se těšili vyhladovělí na snídani. Každý si nabral na co měl chuť. Nejvíc frčely různé druhy lupínků s mlékem a jogurtem.

Jednotlivé třídy měly své aktivity ve středisku. Po obědě a po odpoledním klidu vyrazili prvňáčci a čtvrťáci do nedalekého Křižanova. Nakoupili si, dali zmrzlinku a na večeři se v vrátili zpět.

Ostatní třídy zvládly společnou hru. Ta jim zabrala čas skoro až do večeře. Po ní měli někteří osobní volno, které tráví většinou sportováním. Velmi oblíbené jsou různé míčové hry. Velkou radost udělala dětem i možnost se vykoupat v rybníce, který je hned za areálem.

Foto - úterý zde.

STŘEDA

Dnes nás opět probudilo sluníčko a máme před sebou další krásný den. Třeťáci a páťáci jdou na celodenní výlet do Velkého Meziříčí. Pro ostatní třídy mají jejich třídní připravenu spoustu zajímavých aktivit. Večer se menší děti těší na táborák a stezku odvahy.

Prvňáčci hledali perly v lese, modelovali mořské příšerky a koupali se v rybníce. Každý večer píšou nebo kreslí své deníky.

Druháci si užívali sportovní dopoledne a odpoledne vyrazili na výlet do Křižanova.

Čtvrťáci si užili akční a sportovní den. Dopoledne stříleli na terč a hráli vybíjenou.

Všichni se stihli vykoupat v rybníce, protože dnes byl horký sluneční den.

Večer nás nejprve překvapila pořádná bouřka. A na závěr dne se objevila nad táborem nádherná duha.

Foto zde.

Výlet do Velkého Meziříčí (3. a 5. A) - foto zde.

Duha (1)

ČTVRTEK

Včerejší večerní bouřku jsme přežili. Někteří se trochu báli, ale zvládli to. Ráno opět sluníčko.

Po snídani hry v lese - hledání pokladu, soutěže.

Odpoledne tradiční "závod smíšených hlídek", kdy jdou namíchané skupinky z dětí ze všech tříd a cestou plní různé úkoly. Trochu nás postrašilo dunění hromů a trochu zapršelo, ale naštěstí se nám dnes bouřka vyhnula a tak jsme zvládli nejen závod, ale i taborák a stezky odvahy nebo noční hry. Šli jsme pěkně pozdě spát. Snad se ráno probudíme.

Fotky zde.

PÁTEK

Ráno opět sluníčko. Snídaně, odevzdat povlečení a hurá balit.

Je tu krásně, ale už se těšíme domů.

Foto zde.

Lyžování v Němčičkách 25. 2. – 1. 3.

Lyžování v Němčičkách (38)

Když zimní podmínky dovolí, vydává se naše škola pravidelně do Němčiček. A tak jsme i letos strávili pět báječných dní na konci února lyžařskou a snowboardovou školičkou. Každé ráno jsme se sešli u nás na Pavlovské, odkud jsme vyráželi do Němčiček, do nejníže položeného areálu ve střední Evropě. Počasí a sluníčko přálo nadmíru, většina z nás se za ten týden i pěkně opálila. Výuka probíhala ve skupinách, v nichž jsme byli rozděleni nejen podle výkonnosti, ale také podle zvoleného vybavení - někdo se zdokonaloval v jízdě na lyžích, jiní zase na snowboardech. Po celém týdnu se nenašel nikdo, kdo by nesjel svah, i kdyby jen ten malý. Všem bylo líto, když to celé skončilo, obzvláště nám páťákům, pro které byla tato akce poslední. Moc děkujeme všem vyučujícím, kteří se nám věnovali - ať to byly naše paní učitelky nebo instruktoři a instruktorky z Němčiček.

Už teď se těšíme na jaro, léto a školu v přírodě!

Nela Goišová, žákyně V.A

Fotografie najdete zde.

Výsledky podzimního sběru najdete zde.

V pondělí jsme zahájili nový školní rok 2018-2019

Foto zde.

Obrovský dík patří našim rodičům, kteří v sobotu dopoledne dorazili, aby pomohli s úklidem školy před zahájením nového školního roku. Dík patří úžasným maminkám, babičkám, tetám a jedné sestřenici našich žáků, které nablýskaly na chodbách a v některých třídách, co jim přišlo pod ruku a skvělým tatínkům, kteří přidělali spolu s novým panem učitelem věšáky do šatny a ve třídách. Opravili zástěny na chlapeckých záchodech a nastavili židle a lavice v jazykové učebně. Jen za kávu a domácí buchtu pracovali pilně celé dopoledne. Paní učitelky "vypucovaly" WC a sborovnu a připravili tak všichni společně dětem čisté a útulné prostory. Dvě maminky si dokonce prodloužily pobyt až do neděle (s přestávkou na spaní) a nakreslily dětem v šatně, která celá prošla rekonstrukcí, nové obrázky. Děti se mají na co těšit. V neděli jsme se ještě s paní Komárkovou a její kolegyní snažily vyčistit podlahy na chodbách, které jsou špinavé po stavebních úpravách. Bude ještě chvíli trvat, než bude dlažba vypadat jako dřív.

Pro ilustraci foto středa, čtvrtek, sobota večer a neděle dopoledne.

Středa 29. 8.

středa (2)
středa (3)
středa (1)

Čtvrtek 30. 8.

čtvrtek (1)
čtvrtek (3)
čtvrtek 30.8 (1)

Pátek 31. 8.

Přípravný týden (5)

Sobota 1. 9. večer

Přípravný týden (13)
Přípravný týden (12)
Přípravný týden (16)
Přípravný týden (17)
Přípravný týden (19)
Přípravný týden (22)
Přípravný týden (20)
Přípravný týden (21)

Neděle 2. 9.

V pondělí 4. června jsme v osm hodin vyrazili do Brna. Prvňáci a druháci byli na hradě Špilberku,

Pondělí (11)

třeťáci a čtvťáci si prošli centrum, vyšlápli si na Petrov a nahlédli do Katedrály sv. Petra a Pavla.

Pondělí (1)

V jednu hodinu všichni společně nasedli na parník,

Pondělí (47)

který nás odvezl pod hrad Veveří,

Pondělí (65)

kde na nás čekali páni řidiči.

Pondělí (93)

Autobusy nás dopravily do střediska v Meziříčku. Vzápětí dorazily také děti z prvního stupně z Valtické.

Máme se fajn, sluníčko svítí, teplo až moc, schováváme se do stínu, chladíme nohy v rybníce, nejlíp je v lese.

Máme spoustu aktivit, chodíme na výlety, hrajeme hry v lese.

Foto pondělí zde.

V úterý navštívili třeťáci a čtvrťáci Zoo v Jihlavě. Nakoupili drobné dárky a na večeři se vrátili zpět.

Prvňáčci podnikli výlet do Řehořova a druháci vyrazili na jedno odpoledne do Měřína. Zvládli nákupy i parádní dětské hřiště. Všem se líbilo. Bylo fajn.

Všichni si taky užili spoustu her v lese, hraní na chatkách a kolem nich. Různé sporty probíhaly na všech hřištích v areálu.

Děti se těšily na každoroční hru smíšených družstev, kdy měly za úkol společnými silami, kdy starší pomáhají mladším, plnit různé úkoly. Zvládly je na výbornou.

Tři večery jsme se také sešli v kostýmech na společném setkání, kdy jsme hodnotili jednotlivé dny a zazpívali si mimo jiné i cestovatelkou písničku.

Nemohl chybět ani závěrečný táborák a stezka odvahy.

Balení a úklid chatek jsme taky zvládli a v pátek po obědě jsme vyrazili natěšení domů. Bylo pár slziček, ale dobrodružství a spousta zážitků pomohla smutek překonat.

Naštěstí se nevyplnila předpověď počasí s chladným a deštivým týdnem. Ráno nás budilo sluníčko a svítilo nám skoro celé dny. Za týden spadlo jen několik kapek. Chladili jsme se u vody a hráli si ve stínu v lese.

Krásné prázdniny, pohodové léto plné sluníčka a soustu zážitků a dobrodružství přejí dětem všichni pracovníci školy. Vy držte palce, ať to všechno ve škole zvládneme a v pondělí 3. září na viděnou.

Foto 1.A, 2.A, 3.A, 4.A

Předvánoční čas patří již tradičně florbalovým turnajům.

Mikulášský florbalový turnaj (13)

Foto zde.

V úterý 5. prosince nás navštívil Mikuláš se svojí družinou.

Mikuláš (2)

Fotografie najdete zde.

V úterý 14. listopadu se konalo ve sportovní hale v Mikulově okresní kolo florbalového Čeps cupu. Což je turnaj chlapců a dívek 1. stupně základních škol.

Celkem se okresního kola zúčastnilo 10 družstev. 3 dívčí a 7 chlapeckých. Naše škola vyslala do boje družstvo dívčí i chlapecké. K prvnímu utkání nastoupila obě družstva hned po zahájení turnaje, chvíli po osmé hodině. Dívčí družstvo Amazonek (ve složení Karolína Divišová, Adéla Hrdlíková, Amálie Kmetová, Veronika Kristová, Tereza Pospíšilová a Simona Šopíková) si lehce poradilo se soupeřkami z Dolních Věstonic. Naše děvčata je porazila 13:1.

Chlapci (ve složení Štěpán Haluza, Michael Komárek, Tomáš Krist, David Lípa, Jakub Mikeska, Hynek Novotný a František Pavlinec) nastoupili do prvního zápasu proti ZŠ Hraničářů a zvítězili

O víkendu spolu…

V pátk 15. 9. 2017 se děti z 5. A sešly na mikulovském nádraží, odkud se vydaly se svojí paní učitelkou a paní zástupkyní na víkendový pobyt do Březí.

Ve vlaku (2)

Místní obec dětem umožnila přespat ve společenské místnosti bývalých kasáren. Po příjezdu se děti ubytovaly a vypravily se na soukromou zahradu, kde si opekly špekáčky, zahrály si hry, zaskákaly na trampolíně,

Večerní zábava (3)

potěšily se s domácími zvířátky

Večerní zábava (1)

a na závěr si zazpívaly s paní vychovatelkou, která za nimi také přijela a doprovodila je na kytaru.

V sobotu byl naplánovaný výlet na nedaleký Liščí kopec, ale brzy nad ránem sprchlo a terén byl příliš mokrý. Obec Březí byla opět velmi vstřícná a umožnila dětem přístup do sportovní haly, kde si mohly celé dopoledne zkoušet své pohybové aktivity. Po vydatném sportování se všichni odebrali do místního Hostince u Ciboušů, kde měli objednané menu a pochutnali si na opékaných bramborech a smažených kuřecích kouscích. Pak už jen zbývalo se sbalit, nasednout na vlak a vrátit se zpět do Mikulova na nádraží. Tam už na děti čekali rozzáření rodiče.

Víkend spolu byl sice krátký, ale byl plný zajímavých činností a hlavně děti spolu strávily mimoškolní čas, který jim prospěl při startu do nového školního roku.

Velké díky patří obci Březí, rodičům, dětem a také všem zúčastněným, kteří tuto akci podpořili…

P9160665 (800x600)

Další fotografie zde.