/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická / Edukativně - stimulační skupiny

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA

EDUKATIVNĚ - STIMULAČNÍ SKUPINY

Vážení rodiče,

děkujeme za využití naší nabídky navštěvovat s Vaším dítětem program rozvoje pro předškolní děti tzv. EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY.

Aktuálně je kapacita skupin naplněna.

Hravou formou budeme rozvíjet schopnosti, dovednosti a funkce potřebné pro osvojení a úspěšné zvládnutí počátečního čtení, psaní a počítání.

Kurz je určen předškolním dětem na doporučení mateřské školy, pedagogicko-psychologické poradny nebo na žádost rodičů, pro děti, které potřebují procvičit následující oblasti:

• jemná motorika a grafomotorika
  • řeč, myšlení
  • sluchové vnímání
  • zrakové vnímání
  • prostorová orientace
  • početní představy

Kurz je rozvržen do 10 lekcí, které na sebe navazují a těmto oblastem se věnují. Každá lekce má přibližně 60 minut.

Ve skupině je 6 - 8 dětí vždy s jedním rodičem, který s dítětem získává náměty pro práci doma. Děti si vytvoří svá portfolia, do kterých si zakládají veškeré materiály. Účast rodiče a pravidelná příprava je velmi důležitá.

Kurz bude probíhat jednou týdně na Základní škole Mikulov, Valtická 3 na budově Valtická 3, v případě většího počtu dětí také na budově Pavlovská 52. Kurz povedou odborně proškolené paní učitelky.

Předpokládaná cena kurzu je 700,- Kč (v ceně jsou materiály pro děti).

V případě vašeho zájmu nás, prosím, kontaktujte do 9. 12. 2016, na telefonním čísle 774 448 102 nebo na hana.mickova@seznam.cz (Mgr. Hana Míčková).