/ VALTICKÁ / Školní zápisník - Valtická / Cestopisná přednáška o USA s Mgr. Karlem Kocůrkem

Cestopisná přednáška o USA s Mgr. Karlem Kocůrkem

Základní škola Valtická přivítala dne 30.1. pana Mgr. Karla Kocůrka, který v posledních letech procestoval USA a další státy po celém světě a dnes objíždí školy, aby se se svými zkušenostmi podělil i s námi. Žáci druhého stupně se postupně vystřídali v učebně, ve které nám pan magistr promítal fotky a videa ze svých cest a v anglickém jazyku nám popisoval své zážitky z cest. Tentokrát nás provedl největším městem USA, New Yorkem, následovalo Chicago a rozsáhlou část své prezentace věnoval přírodním parkům a kultuře Indiánů. Mimo jiné jsme se dozvěděli o cenách v Americe, typech aut, indiánských festivalech, bizonech, o supervulkánu v Yellowstone parku, indiánských školách, Černých horách, soše Svobody a o tom, jak si Američané považují Čechy. Své vyprávění spojil i s myšlenkou, jak důležité je v dnešní době naučit se cizí jazyky, zejména anglický, protože se s ním člověk domluví ve všech koutech světa.

Přednáška se všem moc líbila a v budoucnu se rádi dozvíme další zajímavé informace o USA a jiných místech světa.

(Beata Fabičovičová)

Kocůrek