Ve dnech 10. a 11. 1. jsme se zúčastnili fotbalového turnaje v Galantě na Slovensku, v partnerském městě Mikulova. Společně s žáky ze ZŠ Hraničářů a za doprovodu pana učitele Míčka a trenéra dorostu Pavla Beneše jsme vyrazili od budovy ZŠ Valtická, na místo jsme dorazili zhruba v 17 hodin. Po příjezdu jsme se ubytovali v Hotelu Kaskády a následně si užili zábavný večer, kdy pro nás byl připraven program s mistry Evropy v boxu. Další den po snídani již probíhaly jednotlivé turnaje 5 měst z různých zemí: domácí Galanta, Tótkomlós z Maďarska, Bečej ze Srbska, Ustrzyki Dolne z Polska a náš Mikulov. Po vyhodnocení turnajů, v nichž jsme se umístili na 4. místě, jsme si užili návštěvu hokejového zápasu mezi HC Slovan Bratislava a HK Víťaz z Ruska. Po hokeji jsme jeli domů plni dojmů a vzpomínek.

Z.Kroupa, M.Blažek a Š.Kubíček, ZŠ Mikulov, Valtická 3, žáci IX.A

Foto zde.

Ve čtvrtek 10. 1. jsme se společně s dalšími vybranými žáky z osmých a devátých tříd vydali na exkurzi do firmy Bosch u nás v Mikulově. Zde nás přivítala paní Kudláčková, následovala zajímavá prezentace pana ředitele. Z té jsme se dozvěděli základní informace o Boschi, jeho zaměření, fungování celého servisu a vlastně o filozofii této světoznámé firmy. Nejvíce nás zaujalo, jak dbají na bezpečnost a rychlý proces práce. Poté se nás ujali vedoucí dílny a logistiky, kteří nás rozdělili do dvou skupin a postupně nás provedli celou budovou. Měli jsme možnost vidět, jak jsou zakázky přijímány, vkládány do systému, rozděleny na svá místa, nahlédli jsme rovněž pod ruce mechaniků přímo na dílně a pochopili, jak pracují lidé ve skladu či na logistice.

Nakonec jsme se vrátili zpět do zasedací místnosti za panem ředitelem Hrnkem, kde pro nás byly přichystány tácy s chlebíčky, koláči a nápoji. Shrnuli jsme své dojmy z exkurze, dostali dárkové taštičky a poté se již odebrali zpět do školy s přesvědčením, že jsme Bosch neviděli naposled, bylo to hodně podařené dopoledne.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří nám umožnili se této exkurze zúčastnit, a zaměstnancům Bosche, že s námi měli trpělivost. Děkujeme!

Natálie Machajdíková a Madeline J. Mlčochová, VIII.A

Bosh

Termín zahájení plaveckého výcviku pro žáky 2. a 3. třídy se z důvodu rekonstrukce bazénu v Hustopečích posouvá na pondělí 18. února!

Děkujeme za pochopení.