/ PAVLOVSKÁ / Třídy a ŠD / 2.A

Školní rok 2017/2018

Třídní učitelka: Mgr. Iveta Hondlová

E-mail: ivetahondlova@centrum.cz

Třídní schůzky proběhnou v úterý 14. 11. od 16:30 hod. Po společné schůzce budou pokračovat individuální konzultace.

Říjen

Druhý školní měsíc začal babím létem… Krásně svítilo a hřálo sluníčko. Co myslíte, že jsme na vycházce našli? Houby!

říjen (4)

A taky kaštany, hromady suchého voňavého listí a spadené hnízdo. Některými přinesenými přírodninami jsme si ozdobili třídu.

DSC_0648 (800x450)

To vám byla po neděli úroda! Sešlo se ovoce a zelenina ze zahrádek, sadů a polí. Nejdříve jsme je třídili, pak si o nich povídali, pokusili jsme se také o zdravou vitamínovou mozaiku na koberci a nakonec jsme se u kreslení svých nápadů cítili jako slavný Arcimboldo. A co teprve ochutnávka!

DSC_0638 (800x450)

Na všechno říjnové učení dohlížela velká rodina bramborových ježků. Říkali, že „dobrý“.

DSC_0646 (800x450)

Další foto říjen a ovocno-zeleninový den.

Září

Ahoj!

Už jsme druháci a máme novinky:

Třídu s velkým kobercem máme v prvním patře, máme nového spolužáka Davida, novou paní asistentku Romanu a taky novou paní vychovatelku Renatu.

Paní učitelka říkala, že se letos budeme hodně učit, tak se musíme snažit, aby byly v Notýsku hlavně jedničky a dvojky. Ale má nás ráda úplně stejně jako loni, i když se nám něco nepovede.

Zvládli jsme už i vycházky, vystoupení loutek z Prahy, malování na školní zahradě, projekt z dopravní výchovy a zahájili jsme i celoroční projekt o cestování v knížkách mezi písmenky. Každý den doma s rodiči nebo babičkou a dědou čteme. V neděli nám dospělí potvrdí do čtecího cestovního pasu, kolik jsme z knížky přečetli. Smajlík v pase znamená, že se ve čtení zdokonaluji, protože přečíst a porozumět tomu, co čtu, potřebuji při práci v českém jazyce, v matematice, prvouce, v obchodě,…

První hodnocení čtenářů bude v listopadu, odměna nás nemine!

Fotografie ze září najdete zde.