/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská / Škola v přírodě

Škola v přírodě

V pondělí 4. června jsme v osm hodin vyrazili do Brna. Prvňáci a druháci byli na hradě Špilberku,

Pondělí (11)

třeťáci a čtvťáci si prošli centrum, vyšlápli si na Petrov a nahlédli do Katedrály sv. Petra a Pavla.

Pondělí (1)

V jednu hodinu všichni společně nasedli na parník,

Pondělí (47)

který nás odvezl pod hrad Veveří,

Pondělí (65)

kde na nás čekali páni řidiči.

Pondělí (93)

Autobusy nás dopravily do střediska v Meziříčku. Vzápětí dorazily také děti z prvního stupně z Valtické.

Máme se fajn, sluníčko svítí, teplo až moc, schováváme se do stínu, chladíme nohy v rybníce, nejlíp je v lese.

Máme spoustu aktivit, chodíme na výlety, hrajeme hry v lese.

Foto pondělí zde.

V úterý navštívili třeťáci a čtvrťáci Zoo v Jihlavě. Nakoupili drobné dárky a na večeři se vrátili zpět.

Prvňáčci podnikli výlet do Řehořova a druháci vyrazili na jedno odpoledne do Měřína. Zvládli nákupy i parádní dětské hřiště. Všem se líbilo. Bylo fajn.

Všichni si taky užili spoustu her v lese, hraní na chatkách a kolem nich. Různé sporty probíhaly na všech hřištích v areálu.

Děti se těšily na každoroční hru smíšených družstev, kdy měly za úkol společnými silami, kdy starší pomáhají mladším, plnit různé úkoly. Zvládly je na výbornou.

Tři večery jsme se také sešli v kostýmech na společném setkání, kdy jsme hodnotili jednotlivé dny a zazpívali si mimo jiné i cestovatelkou písničku.

Nemohl chybět ani závěrečný táborák a stezka odvahy.

Balení a úklid chatek jsme taky zvládli a v pátek po obědě jsme vyrazili natěšení domů. Bylo pár slziček, ale dobrodružství a spousta zážitků pomohla smutek překonat.

Naštěstí se nevyplnila předpověď počasí s chladným a deštivým týdnem. Ráno nás budilo sluníčko a svítilo nám skoro celé dny. Za týden spadlo jen několik kapek. Chladili jsme se u vody a hráli si ve stínu v lese.

Krásné prázdniny, pohodové léto plné sluníčka a soustu zážitků a dobrodružství přejí dětem všichni pracovníci školy. Vy držte palce, ať to všechno ve škole zvládneme a v pondělí 3. září na viděnou.

Foto 1.A,