/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská / 1. místo v okresním kole matematické olympiády

1. místo v okresním kole matematické olympiády

V úterý 24. ledna vyrazili Jan Souchop a Vendula Kadlecová, oba žáci V.A třídy, do Velkých Pavlovic, kde se každoročně koná okresní kolo matematické olympiády pro žáky 5. až 9. tříd. V kategorii 5. tříd se letos sešlo celkem 16 účastníku z celého okresu Břeclav. Naši dva páťáci se rozhodně neztratili. Vendulka se umístila na velmi pěkném 8. místě. Honzík, který si soutěž vyzkoušel již v loňském roce, využil své zkušenosti, a stal se letos vítězem. Velkou radost měla také paní učitelka Pavla Čechová, která jim pomáhala s přípravou. U této soutěže nestačí jen příklady vypočítat, ale je potřeba také je správně zapsat. Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Honzíkovi k blahopřejeme k vítězství.